, Заплановано актуалізувати систему моніторингу забруднень повітря

Як повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерство підготувало проект постанови Кабміну “Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря”. Також до постанови буде затверджено відповідний Порядок.

Сьогодні є необхідність в реформуванні чинної системи моніторингу атмосферного повітря, оскільки існуюча не дає можливість в повній мірі отримувати оперативну інформацію про концентраціях забруднення речовин і вживати оперативних заходів реагування.

Впровадження системи моніторингу забезпечить право українців на отримання інформації про стан навколишнього природного середовища. Крім того, дозволить громадянам брати участь в розробці і формуванні політики щодо поліпшення моніторингу.

Нова система базується на імплементації стандарту і моделі ЄС і спрямована на виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Тепер проект постанови проходить узгодження у інших зацікавлених органів виконавчої влади.

Запуск системи моніторингу забезпечить оперативний збір інформації та оцінку інформації про стан атмосферного повітря. Крім того, передбачено розробку планів поліпшення якості атмосферного повітря на основі аналізу показників його стану.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/1/30/183741.htm