, Законопроект про введення Єдиної інформаційної системи в сфері обігу деревини рекомендовано повернути на доопрацювання

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендував повернути на доопрацювання законопроект про введення Єдиної інформаційної системи в сфері обігу деревини (№ 9504).

Відповідний висновок підготовлено профільним комітетом, виходячи з претензій до проекту у Мінприроди, Держлісагентства, Мінекономрозвитку, Держекоінспекції та інших відомств.

Також комітет має і власні зауваження до документа. Зокрема, відповідно до законопроекту особи, винні в порушенні порядку заповнення електронних декларацій про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, несуть відповідальність згідно із законом. Однак, в законодавстві відповідальність за таке порушення не передбачена.

Те ж саме стосується і пропозиції доповнити КУпАП новою статтею 265-5, про вилучення неідентифікованою в ЄІС деревини і транспортних засобів, які використовувалися для її перевезення. Однак, як зазначає комітет, питання щодо вилучення речей і документів, що є знаряддям або безпосереднім об’єктом правопорушення врегульовано в чинній статті 265 Кодексу.

Нагадаємо, проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження Єдиної інформаційної системи в сфері обігу деревини” має на меті запустити комплексну систему моніторингу за рубками і рухом деревини від лісосік до покупця або експортеру відповідно до європейських стандартів щодо раціонального використання та збереження лісів.

Законопроект передбачає створення загальнообов’язкової для всіх постійних лісокористувачів Єдиної державної системи електронного обліку деревини та забезпечення доступу до інформації в сфері лісового господарства в форматі відкритих даних, а також заміну системи сертифікації походження деревини системою електронного декларування.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/3/21/184942.htm