, Закон про судову реформу

4 листопада, Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського самоврядування” (проект № 1008), яким скорочується кількість суддів Верховного Суду вдвічі (з 200 до 100), а також вводиться новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів і розширюються повноваження Вищої Ради правосуддя.

Зазначено, що посадові оклади суддів ВС зменшаться з 75 до 55 прожиткових мінімумів, тобто з 145 тис. 200 грн до 106 тис. 480 грн.

ВСП буде утворювати конкурсну комісію, до складу якої будуть входити:

  • – три особи, обраних Радою суддів України з числа його членів;
  • – три особи з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання і протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України, до складу Громадської ради міжнародних експертів, утвореного згідно з Законом “Про Вищу антикорупційному суді”.

Так, згідно з документом Вища Рада правосуддя:

– затверджує порядок здачі кваліфікаційного іспиту та методику оцінювання його результатів, порядок здачі кваліфікаційного іспиту та методику оцінювання кандидатів, положення про проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді, порядок і методологію кваліфікаційного оцінювання, порядок формування та ведення суддівського досьє (досьє кандидата на посаду судді);

призначає та звільняє з посад членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;

приймає рішення про звільнення членів Вищої ради правосуддя.

Розмір винагороди члена ВККС, не є суддею, пропонують встановити у розмірі посадового окладу судді вищого спеціалізованого суду.

Даний Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім підпункту 17 пункту 2 розділу I, який набирає чинності з 1 січня 2020 року.

Нагадуємо, що 16 жовтня Закон про скорочення суддів прийнятий Верховною Радою.

25 жовтня суддівське співтовариство звернулося до Президента з проханням ветувати Закон про діяльність органів суддівського самоврядування.