, За некомерційне виготовлення самогону перестануть штрафувати

1 листопада у Верховній Раді зареєстрований законопроект № 2371 (ініціатор – депутати від партії “Слуга народу”), яким пропонується скасування правової норми, яка передбачає відповідальність за самогоноваріння.

Проектом Закону запропоновано скасувати ст. 176 Кодексу про адміністративні правопорушення, що передбачає накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за виготовлення або зберігання без мети збуту самогону чи інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, виготовлення або зберігання без мети збуту апаратів для їх вироблення.

Як зазначено в пояснювальній записці, в 2018 році суди розглянули лише 197 справ про адміністративні порушення, пов’язані з самогоноварінням, на 80 порушників були накладені адміністративні стягнення. Про це повідомила Державна судова адміністрація. Тобто, дані обмеження є неефективними, і наділяють правоохоронні органи повноваженнями, мають значну корупційну складову.

Нагадуємо, що законопроект № 9034 з відповідною пропозицією був отриманий Верховною Радою ще в 2011 році. Однак комітет рекомендував відхилити законопроект за результатами розгляду у першому читанні, що і було зроблено ВР у 2012 році.