, ВСУ зможе застосовувати зброю в особливий період

Нардепи законодавчо врегулювали право на застосування бойової техніки, зброї з’єднаннями, військовими частинами і підрозділами ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту в особливий період, а також застосування спеціальних засобів підрозділами охорони Держспецтрансслужби у мирний час та в особливий період (до введення військового стану і після його припинення або скасування).

Відповідний Закон (проект № 1224) “Про внесення змін у деякі закони України щодо застосування Збройними Силами України та Державною спеціальною службою транспорту бойової техніки, зброї та спеціальних засобів в особливий період” був прийнятий у другому читанні і в цілому на вечірньому засіданні Парламенту 2 жовтня.

Надійшло 8 пропозицій і всі вони повністю або частково враховані.

Законом:

– закріплюється право з’єднань, військових частин і підрозділів ЗСУ на застосування бойової техніки і зброї в особливий період до введення військового стану і після його припинення або скасування шляхом внесення змін у назву і ч. 1 ст. 1-1 Закону “Про Збройні Сили України”;

– виключається ч. 9 ст. 5 Закону “Про Державну спеціальну службу транспорту” і доповнюється ст. 13 цього Закону новими частинами про застосування спеціальних засобів військовослужбовцями Госспецтрансслужби , працівниками підрозділів воєнізованої охорони цієї Служби, а також зброї військовослужбовцями Держспецтрансслужби.