, ВС решит, должно ли самозанятое лицо, зарегистрированное как ФЛП, платить ЕСВ

Верховний Суд в складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розгляне зразкове справу стосовно сплати єдиного соціального внеску самозайнятою особою, одночасно зареєстрованим як ФОП.

Ухвалу про відкриття провадження у відповідній справі № 520/3939/19 було прийнято 21 травня.

Позивач є самозайнятою особою (судовим експертом) і одночасно зареєстрований як фізична особа – підприємець і перебуває на спрощеній системі оподаткування. Він просить скасувати вимогу ДФС про сплату боргу (недоїмки) по ЄСВ, оскільки вважає, що законодавство не допускає подвійного взяття на облік особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, якщо фізособа вже взято на облік як самозайнята особа. Позивач вважає, що з урахуванням того, що діяльність судового експерта підпадає під визначення незалежної професійної діяльності, то доходи, отримані від здійснення такої діяльності, підлягають оподаткуванню згідно зі статтею 178 Податкового кодексу України тільки якщо така особа не зареєстрована як ФОП.

Зверніть увагу, що зразкове рішення буде стосуватися всіх самозайнятих осіб – платників едінога внеску в межах здійснення незалежної професійної діяльності (наукової, літературній, артистичній, художній, освітній, викладацької, медичної практики, адвокатською, нотаріальною практик, релігійною (місіонерською) діяльності).

Розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження призначено на 10 червня 2019 року про 11:00.

Нагадаємо, КАС ВС прийняв ряд зразкових рішень: щодо виплат пенсій переселенцям, навіть якщо вони повернулися на неконтрольовану територію; щодо відмови від ID- паспорта (БП переглянула цю справу і дозволила українцям оформляти паспорт-книжечку); щодо перерахунку військової пенсії; щодо видачі прокуратурою довідки про зарплату для перерахунку пенсій; щодо незастосування санкцій до платників ЄСВ із зони АТО та інші.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/5/23/186453.htm