, В Україні будуть моніторити обіг земель

У Мінекономіки презентували концепт системи моніторингу використання та обігу землі.

Система моніторингу покликана забезпечити прозорість і відслідкування земельних відносин та містити повну інформацію про перехід прав на землю, власників землі, вартості угод купівлі-продажу та оренди і т. п. З її допомогою можна буде отримати інформацію про концентрації земель в одних руках.

Подальші кроки впровадження системи полягають у забезпеченні обміну даними між державними реєстрами, що містять відповідну інформацію (Госгеокадастр, Реєстр речових прав, Реєстру юридичних осіб тощо), та створення програмного продукту, який буде аналізувати ці дані і висвітлювати їх для представників державної влади, а також громадськості.

“Система земельного моніторингу надасть можливість бачити онлайн, що відбувається з землекористуванням і власністю на землю, як вона змінюється, де обробляється або сплачуються податки і т. п. Таке нововведення зробить земельні відносини прозорими та контрольованими. Незабаром представимо дорожню карту реалізації проекту”, – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.