, У Раду продовжують поcтупать законопроекти про відповідальність за незаконне збагачення

У Парламенті зареєстровано ще 3 законопроекту про повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення: № 10110-2, № 10110-3 і № 10110-4. Проекти подані як альтернативні президентському, про який ми писали раніше.

Перший законопроект пропонує незаконним збагаченням вважати володіння, користування особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активами в значному розмірі, вартість яких значно перевищує доходи особи, отримані із законних джерел, придбання у власність або передачу їм будь-якого іншого особі таких активів.

Автор другого законопроекту незаконним збагаченням вважає придбання особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів в значному розмірі, які не могли бути отримані законним шляхом, а так само передачу їм таких активів будь-якого іншого особі.

Що стосується відповідальності за вказані злочини, автори законопроектів № 10110-2, № 10110-3 одностайні в своїх ініціативах. Винних пропонують карати позбавленням волі на строк до двох років.

Службовим особам, які займають відповідальне становище, загрожує ув’язнення терміном від двох до п’яти років.

Службовців, які займають особливо відповідальне становище, пропонують позбавляти волі на строк від п’яти до десяти років.

Кожен з названих категорій службових осіб, винних у незаконному збагаченні, також позбавлять права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а також конфіскують їхнє майно.

Нагадаємо, що ст. 368-2 Кримінального кодексу про незаконне збагачення визнана неконституційною і втратила чинність з дня ухвалення 26 лютого 2019 року Конституційним Судом відповідного Рішення.

Раніше в Раді вже зареєстрували законопроекти про повернення відповідальності за незаконне збагачення Президент України (законопроект № 10110), Ю. Тимошенко (№ 10103) і С. Каплін (№ 10110-1).

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/3/11/184645.htm