, Встановлено вимоги до сайтів органів виконавчої влади та текстів НПА

Уряд ввів єдині вимоги до дизайну офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади та доступності інформації для користувачів, що мають порушення слуху, зору, опорно-рухової системи, мови, ментальної сфери.

Відповідну постанову “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціонування офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади” № 493 прийнято 12 червня на засіданні Кабміну.

Документи рекомендовано публікувати в форматі тексту на веб-сторінці і в разі необхідності доповнювати файлами із зазначенням їх формату і розміру.

У разі відсутності інформації в текстовому форматі, опублікованій безпосередньо на веб-сторінці, прикріплений файл повинен мати короткий текстовий опис і дані про його форматі і розмірі.

Також вказані вимоги безпосередньо до тексту документів.

Текст повинен бути простим і лаконічним. Його необхідно розбивати на розділи з заголовками, абзацами, потрібно уникати довгих речень, складних слів і фраз, спеціальних термінів. Рекомендована довжина пропозиції повинна містити сім – дванадцять слів.

Коефіцієнт контрастності основного тексту повинен становити не менше 4,5: 1 відносно фону.

Не допускається використання малих кеглів і декоративних шрифтів.

Крім того, офіційний веб-сайт повинен містити інформацію про право інтелектуальної власності, яка:

  • – розташована внизу на кожній сторінці з вмістом;
  • – вказує, що матеріали на офіційному веб-сайті є об’єктами права інтелектуальної власності, що захищаються відповідно до законодавства;
  • – описує умови, за дотримання яких конкретний матеріал може бути використаний іншими особами.

Вміст офіційного веб-сайту має поширюватися вільно за умови вказівки авторства.

Користувачі повинні мати можливість поширювати матеріали з сайту в соціальних мережах. На кожній сторінці з вмістом повинен розміщуватися блок з кнопками для поширення.

Вміст сторінок повинно бути оптимізовано для контекстного пошуку за допомогою пошукових механізмів.

Крім того, зроблені кроки для підвищення рівня безпеки доменних імен державних веб-сайтів – всі домени повинні бути підписані за допомогою технології DNSSec і захищені за допомогою SSL сертифікату. Таким чином вони стають більш захищеними від хакерських атак.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/6/18/187032.htm