, Українці перейшли на IBAN

Сьогодні, 1 листопада, усі банки України повністю завершили перехід на міжнародний стандарт номери банківського рахунку IBAN.

Відтепер номери рахунків клієнтів банків в Україні будуть містити 29 символів і будуть відповідати вимогам стандарту IBAN, який використовується в Європі.

Перехід на стандарт IBAN розпочався 5 серпня 2019 року і тривав до 31 жовтня 2019 року. Під час переходу на стандарт IBAN банки надавали інформацію про нових і змінених за стандартом IBAN рахунках клієнтів – платників податків відповідним контролюючим органам.

У той же час у клієнтів ще є час, щоб звикнути до нового стандарту. Включно до 12 січня 2020 року можна використовувати ті платіжні реквізити, які застосовувалися до введення цього міжнародного стандарту. У цей період банки приймають до виконання документи на переказ коштів клієнтів, в яких заповнені або пара реквізитів “Код банку” і “Рахунок”, або рахунок за стандартом IBAN. Остаточний перехід всіх розрахунків клієнтів на стандарт IBAN відбудеться з 13 січня 2020 року – з цієї дати клієнти зможуть проводити розрахунки виключно з використанням IBAN.

Нагадуємо, що IBAN (International Bank Account Number) – міжнародний номер банківського рахунку.

Кожна держава самостійно встановлює структуру номера рахунку IBAN згідно з вимогами стандарту ISO 13616. Для України IBAN складається з 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку. В результаті введення IBAN за першими двома буквами відразу можна розпізнати країну учасника розрахунку (UA – Україна), а з допомогою контрольного розряду – забезпечити уніфіковану перевірку рахунку клієнта на його коректність.