, Митним брокерам буде простіше отримати дозвіл на здійснення діяльності

Мінфін спростив процедуру видачі дозвільних документів на відкриття та експлуатацію митного складу, складу тимчасового зберігання, а також на здійснення митної брокерської діяльності.

Відповідний наказ від 26 грудня 2018 року № 1142 набуде чинності з дня його офіційного опублікування.

Заява про надання дозволу на здійснення митної брокерської діяльності можна буде заповнити в друкованому вигляді на аркуші паперу формату А4 і направити в ГФС засобами поштового або електронного зв’язку. У разі подання заяви в електронній формі на нього накладають кваліфіковану електронний підпис.

Протягом трьох робочих днів після дати включення підприємства до реєстру митних брокерів витяг з цього реєстру надсилається поштою або на адресу електронної пошти, вказану в заяві.

Також підприємство, яке має намір отримати дозвіл на відкриття та експлуатацію складу тимчасового зберігання (СТЗ) або митного складу, зможе подавати в митницю заяву про надання дозволу в паперовій або електронній формі. У разі подання заяви в електронній формі на документи, які до нього додаються, накладається кваліфікована електронний підпис.

Також власник СТЗ повинен надати митниці, в зоні діяльності якої знаходиться склад, і відповідному підрозділу УКРІНФОРМ, віддалений доступ до наявних систем відеоконтролю (в тому числі архівів відеозображень). Аналогічні вимоги встановлені для власників складських об’єктів зі статусом “митний склад”.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/2/18/184157.htm