, В Україні штрафи за непристебнуті ремені можуть істотно збільшити

Члени Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на засіданні 10 квітня розглянули проект Закону № 10131 про внесення зміни до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Метою законопроекту є зменшення смертності та травматизму на дорогах України, а його завданням – збільшення рівня використання ременів безпеки і мотошоломів через посилення адміністративної відповідальності за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами.

Згідно з чинним Кодексом адміністративне покарання за порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами в Україні становить 3 НМДГ, а саме 51 грн. Розмір цього штрафу непропорційно низький у порівнянні з важкими наслідками, які можуть бути викликані через недотримання правил.

Законопроектом пропонується внести зміни до частини 5 статті 121 КУпАП і збільшити адміністративну відповідальність за порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами з 51 до 510 грн. Таке збільшення пов’язане зі значною суспільною небезпекою і масовим невикористанням ременів безпеки і мотошоломів водіями і пасажирами.

Необхідність прийняття законопроекту в ході обговорення обумовлювалася високим рівнем смертності та травматизму на дорогах. За показниками аварійності та наслідків дорожньо-транспортних пригод Україна є одним з лідерів між європейськими країнами.

З огляду на значну суспільну небезпеку, автори проекту запропонували збільшити штраф за порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами в 10 разів і встановити його на рівні 30 НМДГ, тобто в розмірі 510 грн.

 

 

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/4/12/185477.htm