, Штрафи за матюки

Народний депутат Ольга Богомолець зареєструвала у Верховній Раді законопроект № 10414 “Про протидію лихослів’я”.

Депутат пропонує внести зміни КоАП і Закон “Про телебачення і радіомовлення”, встановивши, що перелік матюків затвердить Кабмін. Лихослів’ям будуть вважатися і випадки заміни однієї будь-яку літеру в словах і виразах ненормативної лексики.

За лайку під час трансляції телерадіопередач, засобами масової інформації або в Інтернеті під час публічних виступів будуть карати штрафом від 40 до 75 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин, або виправними роботами на строк від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку. Також сквернословцев можуть заарештувати на 15 діб.

Для публічних осіб за матюки покарання суворіше. Зокрема, штраф становить від 75 до 100 НМДГ

Разом з тим, нецензурна лайка і лихослів’я дозволені в фільмах.

Кошти, отримані від сплати штрафів за трансляцію аудіовізуальних творів (крім фільмів), передач, зокрема інформаційних та інформаційно-аналітичних телерадіопередач, програм або відеосюжетів та інших будь-яких матеріалів, які містять нецензурну лайку (лихослів’я), направляються на підтримку і розвиток Українського культурного фонду , який сприяє національно-культурному розвитку України.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/7/3/187398.htm