, З 1 травня змінюються правила будівництва в сейсмічних районах

За повідомленням прес-служби Мінрегіону, 31 січня 2019 року опубліковане Зміна № 1 до ДБН В.1.1-12: 2014 “Будівництво в сейсмічних районах України”, яке офіційно вступить чинності 1 травня 2019 року.

Документом розширено районування України за сейсмічними показниками, яке включає житлові і громадські будівлі висотою від 73,5 м і всі об’єкти зі значним класом наслідків (великі стадіони, лікарні, ЖК, ТРЦ, школи та інші будівлі). Очікується, що такі зміни сприятимуть підвищенню безпеки будівель і більш якісному їх проектування.

Так, згідно зі змінами, для проектування житлових і громадських будівель заввишки від 73,5 м і вище і для всіх об’єктів будівництва зі значним (СС3) класом наслідків, що не ідентифікуються як об’єкти підвищеної небезпеки, використовується карта 3СР-2004-В, яка дозволить зменшити інтенсивність сейсмічного впливу на 1 бал.

Крім цього, змінами також розширені умови використання сучасних матеріалів, зокрема, блоків з ніздрюватого бетону автоклавного затвердіння, який відрізняється своїми теплоізоляційними властивостями і високою екологічністю.

Зміна в ДБН розроблено Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/2/6/183909.htm