, Ризики забезпечення тендерної пропозиції

Як можна втратити від декількох десятків тисяч до декількох мільйонів, беручи участь у тендері, не отримавши держзамовлення?

Замовник має право зазначити в оголошенні про проведення процедури закупівлі, у тендерній документації вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції.

У разі якщо надання забезпечення вимагається замовником тендерної пропозиції, то у тендерній документації повинні бути зазначені умови його надання, зокрема, вид, розмір, строк дії та застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції не повертається учаснику. У цьому разі учасник під час подання тендерної пропозиції одночасно надає забезпечення тендерної пропозиції.

Розмір забезпечення тендерної пропозиції у грошовому виразі не може перевищувати 0,5 % очікуваної вартості закупівлі у разі проведення торгів на закупівлю робіт та 3 % – у разі проведення торгів на закупівлю товарів чи послуг на умовах, визначених тендерною документацією (ч. 1 ст. 24 Закону України “Про публічних закупівель”).

Формою забезпечення тендерної пропозиції є безвідклична і безумовна банківська гарантія. Статті 560 – 569 Цивільного кодексу України регламентують правові основи гарантії.