, Рішення про стягнення аліментів можна виконати за кордоном після його визнання

Серед українців, які перебувають за кордоном, є ті, хто ухиляється від сплати аліментів. Це створює ряд проблем для їх дітей, які залишилися в Україні. Щоб захистити їх інтереси, в Мін’юсті розробили кілька важливих рекомендацій. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

За її словами, переїзд дитини або батька – платника аліментів на постійне місце проживання за кордон, зміна ними громадянства не позбавляють дитину права на утримання. Якщо дитина живе в Україні, а батько – за кордоном, позов про стягнення аліментів може бути подано до суду в Україні, за місцем проживання дитини.

Якщо рішення про стягнення аліментів з батька, який проживає за кордоном, буде прийнято судом України, це рішення на території іншої країни буде виконуватися відповідно до Договору про надання правової допомоги.

Рішення суду України підлягає виконанню на території іншої країни після його визнання. Для звернення з клопотанням про визнання і виконання рішення суду України до компетентного органу іншої країни-яка зацікавлена ​​особа звертається до суду України, який прийняв рішення. Далі належним чином оформлене клопотання направляється компетентному органу іншої країни в порядку, передбаченому міжнародним договором України.

У більшості випадків такі клопотання за посередництва обласних територіальних управлінь юстиції направляються до Мін’юсту для подальшої відправки компетентним іноземним органам.

Виконання судового рішення на території іншої країни відбувається відповідно до її законодавства, підсумувала пані Глущенко.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/4/4/185304.htm