, Рейдери переоформляли власність на майно на підставі судових рішень, винесених за підробленими документами

Співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України викрили міжрегіональну злочинну організацію, що спеціалізується на рейдерських захопленнях об’єктів державної, комунальної та приватної власності.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

У повідомленні зазначено, що в угруповання входили представники судових органів, адвокати та колишні працівники органів юстиції.

Зловмисники здійснювали незаконну перереєстрацію майна через подачу позовів з використанням завідомо підроблених документів.

Судді Донецької та Херсонської областей сприяли в отриманні судових рішень, на підставі яких здійснювались реєстраційні дії у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

У результаті угоди права власності, зокрема на земельні ділянки переходили до фіктивним власникам.

За попередніми оцінками рейдери завдали збитки на суму близько півтора мільярда гривень.

На роботі і вдома фігурантів у столиці, Київській, Херсонській та Донецькій областях виявлені підроблені документи, штампи, печатки та інші речові докази протиправної діяльності. Правоохоронці затримали згідно ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України сім активних членів злочинної організації. У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст 190, ч. 3 ст 209, ст. 366, ст. 364 КК здійснюються слідчі дії.