, Як і де зробити дитині паспорт для виїзду за кордон

Державна міграційна служба нагадала, де і як зробити паспорт для виїзду за кордон дитині.

Раніше для перетину кордону з дітьми їх вписували в закордонний паспорт батьків. У 2015 році відбулися зміни, тому з тих пір необхідно оформляти для дітей власний закордонний паспорт. Його можна виготовити малюкові починаючи з народження. Дійсний дитячий закордонний паспорт протягом 4 років. І тільки з 16 років його необхідно оформляти вже на 10 років.

Основна відмінність таких паспортів – у біометричної складової: сканують відбитки пальців тільки дітям, яким виповнилося 12 років. Тому з цього віку дитини обов’язково потрібно брати з собою і під час подачі документів, і під час видачі паспорта.

Для оформлення закордонного паспорта дитині можна звернутися в будь-територіальний підрозділ міграційної служби (необов’язково за місцем реєстрації). Підлітки старше 16 років можуть приходити самостійно, а до 16-ти – з одним з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників. В ГМС зазначили, що зараз не потрібно дозвіл від другого з батьків та його документи, а також не потрібні документи, що свідчать про розлучення або про позбавлення батьківських прав.

Дитини будь-якого віку можуть сфотографувати в підрозділі ДМС під час подачі документів. Однак якщо у дитини (у віці до 12 років) з фотографуванням виникають проблеми (лякається фотоспалахи або не може всидіти на місці), ДМС рекомендує скористатися послугами фотоательє і принести одну фотокартку, яка повинна відповідати наступним вимогам:

  • – розмір: 10х15 см;
  • – містить 70 % обличчя;
  • – чіткі контури;
  • – білий фон, ніяких сторонніх предметів;
  • – без дефектів.

Для оформлення паспорта необхідно подати наступні документи:

  • – оригінал свідоцтва про народження;
  • – ідентифікаційний код (якщо є);
  • – паспорт громадянина України у формі ID-карти (обов’язковою при оформленні починаючи з 14 років);
  • – якщо батьки або один з батьків дитини на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі оформлення паспорта вперше із застосуванням засобів Реєстру).

Щоб транслітерація в дитячому паспорті не відрізнялася від перекладу прізвища в паспорті батьків, слід повідомити працівникам служби про наявність закордонного паспорта.

На сьогодні вартість документа становить 682 грн. за 20 робочих днів; прискорений варіант – 1034 грн. за 7 робочих днів.

Забрати готовий документ може один з батьків (зі своїм паспортом і свідоцтвом про народження дитини).