, Розроблено нові вимоги до автодорожніх мостах

У проекті нових галузевих будівельних норм з проектування автодорожніх мостів (ГБН В.2.3-37641918-560: 201Х “Автодорожні мости. Спеціальні допоміжні споруди. Проектування”) встановлюються сучасні вимоги до проектування спеціальних допоміжних споруд для зведення якісних автодорожніх мостів. Це буде сприяти підвищенню їх терміну служби, забезпечить безпеку і довговічність мостових конструкцій.

Використовувані технології вимагають перегляду і оновлення. Тому в проекті нових галузевих будівельних норм були прописані необхідні умови і вимоги для якісного проектування автодорожніх мостів європейської якості.

Так, в нових ГБН вводиться класифікація спеціальних допоміжних споруд для безпечного проектування мостів; впроваджуються чіткі вимоги до проектування робочих підмостків, засобів підмощування, запобіжних і шпунтових огороджень, грунтових перемичок, штучних острівців, кріплень закладів і т. п., що дозволить підвищити термін служби мостів; а також удосконалюються вимоги до матеріалів і виробів для підвищення якості виготовлення мостових конструкцій.

Проект нових ГБН розробляється ДП “ДерждорНДІ”.

Мінрегіон також розглядає можливість внести зміни до відповідних ДБН щодо обов’язкового облаштування мостів датчиками контролю для підвищення їх безпеки.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/2/1/183802.htm