, Розмежовані повноваження податкової та митної служб

Уряд схвалив Положення про Державну податкову і Державної митної служби.

Відповідну постанову було прийнято на урядовому засіданні 6 березня 2019 року.

Затверджене Положення регулює порядок діяльності Державної податкової та Державної митної служб, визначає їх правовий статус, основні завдання, права та обов’язки працівників, пов’язаних з реалізацією податкової та митної політики, а також закріплює повноваження голів цих галузей.

Відповідно до Положення Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, державну політику в сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового законодавства, а також законодавства з питань єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС. Діяльність Державної податкової служби спрямовується і координується Кабінетом Міністрів через Міністра фінансів.

Положення закріплює, що Державна митна служба є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, державну політику в сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні митного законодавства. Діяльність Державної митної служби спрямовується і координується Кабінетом Міністрів через Міністра фінансів.

Затвердження положень про кожну з Служб є необхідною передумовою проведення прозорого конкурсу для призначення ефективного і орієнтованого на реформи керівництва.

Нагадаємо, 18 грудня 2018 року Кабінет Міністрів прийняв постанову № 1200 о реорганізації Державної фіскальної служби шляхом поділу на Державну податкову та Державну митну служби.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/3/7/184624.htm