, Президент підписав подання на звільнення Генерального прокурора

Президент підписав подання на звільнення Генерального прокурора Юрія Луценка.

11 червня в Верховній Раді зареєстровано відповідний проект Постанови № 10380 про надання згоди на звільнення Президентом України Луценко Ю. В. з посади Генерального прокурора України.

У поданні Президента йдеться про те, що відповідно до Закону “Про прокуратуру” Генеральний прокурор є прокурором органу прокуратури (стаття 15), перебування прокурора на адміністративній посаді в прокуратурі не звільняє його від здійснення повноважень прокурора відповідної прокуратури (стаття 39), єдність системи прокуратури Україна забезпечується, зокрема, єдиним статусом прокурорів і тим, що Генеральна прокуратура входить в систему органів прокуратури. Звільнення Генерального прокурора від адміністративної посади або припинення повноважень Генерального прокурора на адміністративній посаді не припиняє його повноважень прокурора (стаття 42). Тому, наголошується в поданні, Генеральний прокурор є одним з прокурорів органів прокуратури, який займає вищу адміністративну посаду в Генеральній прокуратурі і прокуратурі України в цілому.

Стаття 27 Закону “Про прокуратуру” передбачає, що прокурором Генеральної прокуратури України може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту і стаж роботи в галузі права не менше п’яти років.

Отже, Президент мотивує своє рішення тим, що Ю. Луценко не відповідає встановленим Законом “Про прокуратуру” вимогам до Генерального прокурора України, а тому не може перебувати на цій посаді, а його призначення на посаду відбулося з порушенням Конституції України та Закону “Про прокуратуру “.

За словами заступника Глави Адміністрації Президента України Руслана Рябошапки, незважаючи на зміни в закон про прокуратуру щодо того, що Генеральний прокурор не повинен мати юридичної освіти, інші статті закону передбачають, що прокурором Генеральної прокуратури може бути людина, яка має юридичну освіту. “Ця людина здійснює процесуальні функції, і, відповідно, повинен мати як юридичну освіту, так і досвід в сфері права. У Луценка такого досвіду немає”, – зазначив Руслан Рябошапка.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/6/12/186935.htm