, Іноземним неурядовим організаціям можуть спростити порядок надання та отримання гуманітарної допомоги

Правовідносини в сфері гуманітарної допомоги запропоновано вдосконалити.

Відповідний законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо гуманітарної допомоги” був схвалений на засіданні Уряду 23 січня ц.р. дорученням доопрацювати його в одноденний строк відповідно до регламентних вимог Кабміну.

Норми проекту спрямовані на врегулювання правовідносин у сфері гуманітарної допомоги, зокрема її надання та отримання представництвами неурядових організацій інших держав, міжнародними неурядовими організаціями та іноземними урядовими організаціями, в підтримці яких українці зацікавлені в нинішніх реаліях.

Після проведення відповідної акредитації в Україні такі організації зможуть надавати і отримувати гуманітарну допомогу за спрощеним механізмом. У свою чергу, громадяни України, які потребують гуманітарної допомоги, будуть забезпечуватися нею більш оперативно і в необхідному обсязі.

Також даним законопроектом передбачено удосконалити правове регулювання процесу визнання гуманітарної допомоги шляхом передачі функцій щодо прийняття відповідних рішень Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабміні, а також розширити коло органів, позиції яких враховуються при прийнятті рішень з питань гуманітарної допомоги.

Заплановано спростити механізм ввезення на митну територію України гуманітарних автомобілів спецпризначення, в тому числі транспортних засобів, призначених для використання під час проведення ООС, в частині незастосування до них умов екологічного відповідності Євро-5 і збільшення до 10 т обсягу вантажів, які визнаються гуманітарною допомогою щодо рішенням обласних, Київської міської держадміністрацій.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/1/25/183635.htm