, Отримати адресу буде простіше

Кабмін 27 березня 2019 року прийняв постанову, яка повинна спростити ведення будівельного бізнесу.

Документом вводиться єдиний і прозорий порядок присвоєння поштової адреси об’єктам будівництва та нерухомого майна.

Як повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, отримати адресу будівництва можна буде за п’ять днів, тоді як зараз цей термін становить в середньому 30 днів.

За його словами, до цього чіткої процедури надання адрес готових об’єктів будівництва не було. Цим займалися органи місцевої влади на свій розсуд. Новий порядок дозволить не тільки виключити будь-які зловживання, навмисні затягування і корупційні прояви в будівництві, але і значно спростить процедуру і скоротить терміни отримання адреси.

Також спрощується процедура реєстрації декларації про готовність об’єкта будівництва до експлуатації. Це можна буде зробити через онлайн-кабінет за один день замість десяти.

Ці зміни можуть сприяти поліпшенню інвестиційного клімату в будівництві та позитивно відобразитися на позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за показником “Отримання дозволів на будівництво”.

Текст постанови Кабміну поки що не оприлюднений. Проектом документа, розробленого Мінекономрозвитку передбачалося, що процедура присвоєння адрес буде регулюватися Тимчасовим порядком реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктів нерухомого майна. Період проведення експерименту з 01 травня 2019 року по 31 грудня 2020 року.

Більш детальна інформація про внесені зміни щодо присвоєння адрес буде після оприлюднення Урядом прийнятої постанови.

Відзначимо, що зазначеною постановою врегульовані відносини в різних сферах господарської діяльності, зокрема, деякі корпоративні питання (спрощений процес приведення статутів існуючих ТОВ у відповідність до Закону “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”), про що ми писали раніше.

 

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/3/29/185153.htm