, Питання щодо митного оформлення “евроблях”

4 жовтня набула чинності постанова Кабміну № 862, яким врегульовані питання щодо митного оформлення транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України.

Так, Законом “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо відстрочення застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України” внесені зміни в Митний кодекс, що передбачають продовження до 31 грудня 2019 року включно дія перехідного періоду, в якому громадяни України без застосування до них адміністративних стягнень можуть оформити для вільного обігу автомобілі, що використовуються в Україні на іноземній реєстрації.

Таким чином, постановою передбачено відновити дію і внести зміни щодо продовження терміну застосування норм Тимчасового порядку виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, затвердженого постановою Кабміну № 1077, що передбачено підпунктом 2 п. 2 Прикінцевих положень Закону № 73-ІХ.

А також відновити дію суміжного з ним постанови Кабміну від 13 лютого 2019 року № 101 щодо використання при митному оформленні транспортних засобів, що підпадають під дію Тимчасового порядку, сертифіката відповідності, в якому визначено рівень екологічних норм.

Нагадуємо, 22 вересня набув чинності Закон № 73-IX щодо відстрочення застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України.

Законом продовжується до кінця року термін набрання чинності окремих положень законодавчих актів, що передбачають посилену відповідальність за порушення при переміщенні транспортних засобів у митних режимах тимчасового ввезення та транзиту на території України.