, Скасовано перелік державного майна, яке не можна приватизувати

Верховна Рада на вечірньому засіданні 2 жовтня скасувала перелік державних об’єктів, що не підлягають приватизації (проект № 1054-1).

Визнано таким, що втратив силу Закон “Про перелік об’єктів права державної власності, які не підлягають приватизації”.

Кабмін повинен розробити і подати на затвердження Верховної Ради перелік акціонерних товариств, частина державних корпоративних прав у статутних капіталах яких не може бути менше, ніж 50 відсотків + 1 акція, і АТ, створених шляхом перетворення державних підприємств, частина корпоративних прав, що належать державі, у статутних капіталах яких не може бути менше, ніж 50 відсотків + 1 акція.

Внесено зміни до Кодексу за процедурами банкрутства: під час процедури санації державних підприємств і підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, їх нерухоме майно може бути відчужене лише у випадках, передбачених планом санації.

Крім того, встановлено, що об’єкти права державної власності на тимчасово окупованих територіях, не підлягають приватизації до повного відновлення конституційного ладу України.

По справах про банкрутство державних підприємств, у тому числі казенних, або АТ, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, не застосовується судова процедура санації, крім задіяних у виконанні державного оборонного замовлення, виробництві, розробці, модернізації, ремонту, обслуговування озброєння і військової техніки, і судова процедура ліквідації, крім ліквідованих за рішенням власника протягом трьох років.

Під час процедури санації нерухоме майно таких підприємств може бути відчужене лише у випадках, передбачених планом санації, погодженим з органом (суб’єктом), уповноваженим управляти державним майном.

Заборонено вчиняти виконавчі дії щодо об’єктів права державної власності, які на день набрання чинності прийнятим Законом були включені в переліки, затверджені Законом № 847-XIV, протягом трьох років. Разом з тим, дозволено стягнення грошових коштів і товарів, переданих у заставу за кредитними договорами.