, Орієнтовний гонорар адвоката за представництво держорганів визначить Мінфін

САУ звернувся до Мінфіну з проханням визначити приблизну суму коштів, які будуть виділені з держбюджету для оплати адвокатських послуг по представництву державних органів в 2020 році.

Відповідне рішення САУ № 66 прийняв 26 червня 2019 року.

Закон “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, Правила адвокатської етики неможливо закріплюють положення про ціну послуг і гонорар як істотні умови договору про надання правової допомоги.

Ст. 27 згаданого Закону, яка регламентує вимоги до форми та змісту договору про надання правової допомоги, не містить приписів щодо оплати договору.

Крім того, Законом “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” не встановлюється мінімальний, максимальний або ж орієнтовний розмір гонорару.

Однак у зв’язку з тим, що представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судових інстанціях з 2020 року буде фінансуватися, відповідно, з державного та місцевих бюджетів, які формуються на даний момент, до голів рад адвокатів регіонів направлені листи з проханням надати інформацію щодо орієнтовних розмірів адвокатських гонорарів при представництві таких органів в судах для закладки таких цін в бюджетних запитах.

При цьому, голови рад адвокатів регіонів були проінформовані, що ні в одному випадку надана інформація не буде використовуватися для встановлення та затвердження офіційних розмірів ставок адвокатських гонорарів на такі послуги, а призначена лише для інформування Мінфіну з метою подальшого фінансування представництва адвокатами органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах з 2020 року.

Так, САУ звертається до Мінфіну з листом щодо подальшого планування витрат з державного та місцевого бюджетів на 2020 рік на представництво адвокатами органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах всіх рівнів та закладення орієнтовних розмірів гонорарів і погодинної оплати адвокатських послуг в бюджетних запитах.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/8/2/188190.htm