, Оскаржити невнесення відомостей в ЕРДР слід в кримінальному провадженні

Велика Палата Верховного Суду при розгляді справи № 813/1596/18 визначила юрисдикцію скарг стосовно невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У відповідній постанові від 13 березня, з текстом якого можна ознайомитися в Verdictum, визначено, що спір щодо невнесення відомостей в ЕРДР про вчинення кримінального правопорушення не є публічно-правовим і не може бути предметом розгляду в адміністративному суді.

В межах спірних правовідносин позивач і відповідач діють як учасники кримінального провадження, права і обов’язки яких визначені КПК, тому спір у цій справі не може розглядати адміністративний суд.

Велика Палата погодилася з висновками нижчих судів про те, що спір у цій справі не є публічно-правовим, вимоги про оскарження бездіяльності начальника відділу поліції під час організації перевірки заяви про кримінальне правопорушення повинні бути розглянуті тільки в межах кримінального судочинства, а не адміністративного.

Cуди повинні враховувати останню позицію Великої палати, а не посилатися на постанови, які не перераховані при відступі.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/4/4/185300.htm