, Оновлені правила українського правопису

Сьогодні в Україні прийнято в новій редакції Український правопис.

Відповідне рішення було прийнято на урядовому засіданні 22 травня.

Нову редакцію Українського правопису розробила Українська національна комісія з питань правопису. Нагадаємо, персональний склад зазначеної Комісії був затверджений ще в 2002 році. Деякий час Комісія не функціонувала. В останній раз її складу оновлювався влітку в 2015 році.

Як наголошується в постанові, рішення прийнято з метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм.

У 1989 році була затверджена і в 1990 р опублікована нова редакція Українського правопису, в якій відновлена ​​буква ґ, уточнені і доповнені окремі правописні норми. У 2015 – 2018 рр. Українська національна комісія з питань правопису розробила проект нової редакції Українського правопису. Після громадського обговорення він схвалений на спільному засіданні Президії Національної академії наук України і Колегії Міністерства освіти і науки України 24 жовтня 2018 року.

Прийнята редакція Українського правопису повертає деякі особливості правопису 1928 року. У той же час правописних комісія керувалася тим, що мовна практика українців стала частиною української орфографічною комісії.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/5/22/186434.htm