, Оновлені правила обліку в поліції заяв про злочини

МВС поновило Порядок ведення єдиного обліку в поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події.

Відповідний наказ від 8 лютого № 100 набув чинності 5 березня.

Поліція дізнається про злочини та інші події, зокрема, за допомогою:

  1. 1) заяви (повідомлення) осіб, які надходять до органу (підрозділу) поліції, особи, уповноваженої на здійснення досудового розслідування, або службової особи, уповноваженої на прийняття та реєстрацію заяв (повідомлень);
  2. 2) самостійно виявлених слідчим або іншою посадовою особою органу поліції з будь-якого джерела обставини кримінального правопорушення;
  3. 3) повідомлення осіб, які затримали підозрюваного під час вчинення або замаху на вчинення злочину або безпосередньо після вчинення правопорушення, під час безперервного переслідування підозрюваного.

У поліцейських дільницях повинні розміщувати пам’ятки про порядок єдиного обліку заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення.

Усні та письмові заяви і повідомлення незалежно від місця і часу їх подачі, повноти отриманих даних, особистості заявника приймають цілодобово, безперервно і невідкладно.

Усні заяви поліцейський вносить до протоколу прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію. Заяви, отримані під час особистого звернення реєструються.

Заявника повинні попередити про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, передбачену статтею 383 Кримінального кодексу.

Уповноважена службова особа на лицьовій стороні письмових заяв (повідомлень), протоколів прийняття заяв, рапортів поліцейських проставляє штамп реєстрації.

Заява (повідомлення), яке надходить по телефону “102”, реєструється в системі з автоматичним присвоєнням порядкових номерів єдиного обліку.

Поліцейський незалежно від місця свого перебування в разі виявлення або отримання інформації про кримінальне правопорушення та іншу подію або звернення громадян із заявою невідкладно повідомляє про це на “102” і зобов’язаний вжити заходів щодо запобігання правопорушенню, його припинення, рятування людей, надання допомоги особам, які її вимагають, встановленню і затриманню порушників і охорони місця події.

Поліцейський в разі самостійного виявлення з будь-якого джерела обставин, які можуть свідчити про правопорушення, невідкладно, але не пізніше 24 годин рапортом доповідає про це керівнику органу (підрозділу) поліції або особі, яка виконує його обов’язки.

Відомості в ЕРДР повинні внести не пізніше, 24 годин з моменту реєстрації.

Нагадаємо, оскаржити невнесення відомостей в ЕРДР можна тільки в кримінальному провадженні.

 

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/4/5/185336.htm