, Небанківські фінустанови зможуть встановлювати свій курс перерахунку в гривню валютних переказів фізосіб

Національний банк постановою від 28 березня № 52 ввів послаблення для небанківських фінансових установ та юридичних осіб-нерезидентів.

Зокрема, небанківські фінансові установи отримали право встановлювати власний курс для перерахунку в гривні переказів фізичних осіб, які вчинили в іноземній валюті, якщо одержувач бажає отримати кошти в гривні. Раніше необхідно було використовувати для цього курс банку, в якому обслуговувалося фінустанова.

Юрособам-нерезидентам дозволено конвертувати всі гривневі кошти на ЛОРО-рахунках в валюту протягом дня. До цього вони могли купувати валюту лише в межах залишку в гривні на початок операційного дня. Це зрівнює юросіб-нерезидентів в можливостях з резидентами, для яких з 7 лютого 2019 року вже було скасовано вимогу щодо попереднього резервування гривні для покупки валюти (режим Т + 1).

Крім цього, уточнена норма щодо накопичення юридичними особами-резидентами валюти для погашення боргових зобов’язань перед нерезидентом за кредитним договором: “чергова дата платежу” – це найближча дата, яка визначена умовами договору для своєчасного здійснення платежу з урахуванням його призначення (окремо по основній сумі, відсотками, комісіями, зборами і т. п.).

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/3/29/185160.htm