, Небанківські фінустанови можуть переоформити генеральні ліцензії, поки діють старі

Нацбанк дав можливість небанківським фінансовим установам (НФУ) та Першому національному оператору поштового зв’язку ( “Укрпошті”) переоформляти генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій до закінчення терміну дії наявних у них генеральних ліцензій, якщо вони були видані на певний термін. Це було зроблено для забезпечення безперервності проведення ними валютних операцій.

Окреслені зміни затверджені постановою Правління Нацбанку від 5 лютого 2019 року № 28 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”.

Зараз НФУ і “Укрпошта” мають право звернутися до Нацбанку з питаннями переоформлення ліцензій не пізніш як за 2 місяці до закінчення терміну дії наявних у них на сьогодні генеральних ліцензій. Регулятор в такому випадку буде приймати рішення про можливість переоформлення ліцензії до закінчення відповідного терміну їх дії.

Також НБУ вніс уточнення щодо права здійснення операцій і змінив порядок видачі НФУ і до операторів поштового зв’язку ліцензій на здійснення валютних операцій.

По-перше, оператори поштового зв’язку можуть здійснювати валютні операції і надавати фінансові послуги з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі, передбачені ч. 3 ст. 9 Закону “Про валюті і валютні операції”, виключно на підставі ліцензії на здійснення валютних операцій.

По-друге, Нацбанк не застосовуватиме вимога щодо наявності у операторів поштового зв’язку принаймні трирічного терміну діяльності в сфері надання послуг з переказу коштів в гривні під час видачі операторам поштового зв’язку ліцензії на торгівлю валютними цінностями у готівковій формі.

Постанова набирає чинності 7 лютого 2019 року, крім нововведень в порядок видачі НФУ і до операторів поштового зв’язку ліцензій на здійснення валютних операцій, що вступають в чинності 8 лютого 2019 року.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/2/11/184014.htm