, НАБУ більше не може оскаржити корупційні оборудки в суді

Конституційний Суд України скасував право НАБУ подавати в суд позови про визнання недійсними угод.

Відповідне положення пункту 13 частини першої статті 17 Закону “Про Національне антикорупційне бюро України” згідно з яким бюро уповноважене “при наявності підстав, передбачених законом, подавати до суду позови про визнання недійсними угод у порядку, встановленому законодавством України” визнано неконституційним рішенням КСУ від 6 червня № № 4-р (ІІ) / 2019.

Нагадуємо, актуальна інформація щодо дії положень всіх нормативних актів міститься в модулі “Законодавство” ІПС ЛІГА: ЗАКОН. Перевірте, скориставшись тестовим доступом.

Конституційний Суд України вважає, що Верховна Рада не наділена правом делегувати конституційні повноваження прокуратури як конституційно визначеного державного органу іншим органам поза межами, встановлених конституційними нормами.

Оспорюваним положенням Закону Бюро наділене повноваженнями, які належать прокуратурі відповідно до статті 1311 Конституції України.

Конституційний Суд України вважає, що в систему прокуратури України як суб’єкта у сфері протидії корупції відповідно до
частини п’ятої статті 8 Закону “Про прокуратуру” входить Спеціалізована антикорупційна прокуратура, на яку покладаються, зокрема, функції представництва інтересів громадянина або держави в суді і в випадках, пов’язаних з корупційними або пов’язаними з корупцією правопорушеннями. Тобто, в системі органів прокуратури України створено спеціалізований підрозділ, що забезпечує представництво інтересів держави в суді саме в сфері боротьби з корупцією.

Також читайте про другий і третій рішенні КСУ, прийнятих на днях.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/6/7/186816.htm