, Особистість адвоката підтверджується посвідченням і свідченням, а не ЄРАУ

Особистість адвоката підтверджується посвідченням адвоката України та свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю. Тоді як відомості до Єдиного реєстру адвокатів України вносяться радами адвокатів регіонів та Радою адвокатів України.

Такий висновок зробив Верховний Суд в складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду при розгляді виборчого справи.

6 липня було прийнято відповідну постанову у справі № 855/229/19 за позовом кандидата в нардепи про скасування реєстрації іншого кандидата через недостовірних відомостей в автобіографії (останній, на переконання позивача, не є адвокатом).

Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову, оскільки факт того, що кандидат є адвокатом був підтверджений посвідченням і свідченням. Апеляційна скарга ж була мотивована відсутністю інформації в Єдиному реєстрі адвокатів України та недостовірність виданого Радою адвокатів свідоцтва про заняття адвокатською діяльністю. Позивач заявляв, що відповідно до листа Ради адвокатів м.Києва від 01.07.19г. №379 рішення про видачу адвокатського свідоцтва ним не приймалося і свідчення не видавалося.

Відзначимо, що в місті Києві одночасно функціонують два ради адвокатів, а питання щодо обсягу прав Ради адвокатів міста Києва в частині видачі свідоцтв про право на заняття адвокатською діяльністю судом першої інстанції не наважувався.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/7/24/187937.htm