, Нацбанк буде виявляти компанії-оболонки

НБУ постановою від 2 квітня № 58 вніс зміни до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу якими запроваджено механізм виявлення банками серед юридичних осіб-нерезидентів компаній-оболонок.

Зміни набувають чинності 4 квітня разом з новою Інструкції про порядок відкриття та закриття рахунків клієнтів банків і кореспондентських рахунків банків – резидентів та нерезидентів. Як уже писала ЮРЛГА, відповідно до нової Інструкції іноземні компанії можуть відкривати рахунки в банках України.

Змінами визначено:

  • – поняття “компанії-оболонки” – юридична особа-нерезидент, що не здійснює фактичну господарську діяльність в країні реєстрації (відсутні достатні активи та / або працівники для провадження відповідного виду господарської діяльності) та / або структура власності якої не дозволяє встановити реальних кінцевих бенефіціарніх власників (контролерів);
  • – процедури здійснення аналізу інформації / документів для виявлення таких компаній;
  • – дії банку в разі підтвердження того, що клієнт є компанією-оболонкою / відмови клієнта в наданні банку необхідних документів (інформації) / в разі, якщо наданих документів недостатньо для здійснення відповідного аналізу.

У той же час вимоги щодо здійснення аналізу інформації / документів не поширюються на юридичні особи – нерезидентів, які є холдинговими компаніями або їх корпоративними підприємствами, за умови, що структура власності холдингової компанії є прозорою і дає можливість визначити кінцевих бенефіціарніх власників (контролерів), і господарська діяльність такої юридичної особи дає можливість повного розуміння її характеру.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/4/4/185298.htm