, Коаліція розпалася, але Зеленський не зможе розпустити ВР

17 травня, на ранковому засіданні Верховної Ради голова фракції “Народний фронт” Максим Бурбак заявив про вихід фракції з коаліції “Європейська Україна” у Верховній Раді.

Заява стосувалася припинення коаліції з 17 травня 2019 році і необхідності формування нової коаліції з новою порядком денним.

У зв’язку з цією заявою Голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив: “Сьогодні коаліція депутатських фракцій” Європейська Україна “у Верховній Раді восьмого скликання припинила свою діяльність. Відповідно до частини 7 статті 83 Конституції України протягом одного місяця з дня припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, повинна бути сформована нова коаліція “.

Він також закликав представників усіх фракцій і груп почати консультації з приводу формування нової коаліції.

Відповідно до ст. 90 Конституції Президент може достроково припинити повноваження Верховної Ради, якщо протягом одного місяця не сформовано коаліцію депутатських фракцій. Рішення про розпуск Парламенту на цій підставі Президент приймає після консультацій з Головою Верховної Ради, його заступниками та головами депутатських фракцій.

Президент не може достроково припинити повноваження Верховної Ради в останні 6 місяців строку своїх або її повноважень. Нагадаємо, ВР VIII скликання була обрана на позачергових виборах 26 жовтня 2014 року. Депутати отримали повноваження 27 листопада 2014 року – в день принесення присяги. Повноваження народних депутатів України припиняються одночасно з припиненням повноважень Верховної Ради Термін повноважень Верховної Ради становить 5 років. Отже, повноваження ВР закінчуються 26 жовтня 2019 року і Президент не зможе достроково її розпустити, навіть якщо коаліцію не сформують до 17 червня.

Повноваження Верховної Ради, обраної на позачергових виборах, проведених після дострокового розпуску Парламенту попереднього скликання, не можуть бути припинені протягом одного року з дня її обрання.

Відповідно до Конституції, саме коаліція депутатських фракцій вносить пропозиції Президенту щодо кандидатури Прем’єр-міністра і кандидатур до складу Кабінету Міністрів.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/5/17/186305.htm