, Кандидати в приватні виконавці зможуть навчатися онлайн

У Мін’юсті презентували зміни до Порядку допуску до професії приватних виконавців і порядок діяльності Дисциплінарної комісії приватних виконавців.

За словами заступника Міністра юстиції з питань виконавчої служби Глущенко Світлани Володимирівни, в першу чергу, буде оновлено порядок допуску до професії, який передбачатиме для кандидатів можливість онлайн навчання з наступною здачею заліку у вищому навчальному закладі.

Кандидату в приватні виконавці надається можливість вибору як місця навчання, так і її форми. Обидва варіанти передбачають видачу відповідного свідоцтва.

Також буде вводитися можливість проходження стажування не тільки в органах ДВС, а й в офісах приватних виконавців. Заступник Міністра звернула увагу, що відповідно до Закону “Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів” є ряд осіб, звільнених від проходження стажування: приватні, державні виконавці, адвокати, нотаріуси, арбітражні керуючі, які мають стаж роботи більше 1 року, а також помічники приватних виконавців зі стажем роботи понад 2 роки.

Направляти на стажування кандидата буде не структурний підрозділ Мін’юсту, а Головне територіальне управління юстиції, до якого він звернеться. Таким чином буде забезпечена можливість вибору кандидатом місця стажування.

Крім того, передбачається зміна критеріїв оцінки практичного завдання кваліфікаційного іспиту з подальшою його автоматизацією. За словами Глущенка С. В., реалізувати ініціативу автоматизації третього етапу іспиту – практичного завдання заплановано не пізніше, ніж до 1 вересня поточного року.

Що стосується вдосконалення порядку діяльності Дисциплінарної комісії приватних виконавців, то передбачається імплементація інституту Дисциплінарного уповноваженого, який буде делегований Асоціацією приватних виконавців і буде займатися підготовкою висновків щодо дисциплінарного провадження по конкретним приватним виконавцям, а також узагальнювати дисциплінарну практику.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/3/28/185105.htm