, Як поступити в коледж на молодшого бакалавра в 2020 році

9 серпня 2019 року набув чинності Закон “Про професійний предвысшем освіту”, згідно з яким до 2020 року відбудеться перший набір на навчання в заклади професійного предвысшего освіти для здобуття освітньо-професійної ступеня професійного молодшого бакалавра. На виконання цього Закону МОН розробило і оприлюднило на своєму сайті проект Умов прийому на навчання в заклади професійного предвысшего освіти в 2020 році.

У запропонованому до обговорення проекті МОН закладений кардинально новий підхід до навчання в закладах предвысшего освіти. Докладно розписані всі механізми вступу, по яких, наприклад, українці, давно закінчили школу, зможуть вступити в коледж і отримати професію.

Зокрема, у проекті запропоновано такі топ-8 найбільш важливих рішень:

  1. 1. Вступники на основі 11-ти класів зможуть подати для вступу сертифікати ЗНО за певних предметів або здавати вступні іспити на свій розсуд у будь-яких комбінаціях.
  2. 2. У разі подання результатів ЗНО бал вступника за відповідне вступне випробування підвищується на 25 %.
  3. 3. Вперше для вступу на основі 11-ти класів будуть приймати сертифікати ЗНО 4 років: 2017 (крім іноземних мов), 2018, 2019 та 2020 років з усіх предметів.
  4. 4. Заклади професійного предвысшего освіти зможуть запропонувати вступ на навчання за скороченою програмою не тільки тим, хто в кого диплом кваліфікованого робітника, але і тим, хто раніше здобув вищу освіту.
  5. 5. Передбачена можливість отримання другого, третього і будь-якого подальшого професійної освіти за бюджетні кошти. Так, вступники, які раніше вже отримували освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста за кошти держбюджету, мають право безоплатно отримувати професійне предвысшее освіта. Відшкодовувати кошти за період попередньої освіти не потрібно.
  6. 6. Прийом заяв та документів для тих, хто вступає на базі 9-ти класів, буде з 1 до 13 липня, вступні іспити та творчі конкурси – з 14 до 21 липня, зарахування на бюджет – не пізніше 18:00 29 липня.
  7. 7. Для тих, хто вступає на базі 11-ти класів, реєстрація електронних кабінетів почнеться 1 липня. Прийом заяв та документів закінчується 22 липня для тих, хто вступає на основі співбесід або вступних іспитів; 29 липня – для тих, хто вступає тільки на основі сертифікатів ЗНО. Вступні екзамени та творчі конкурси проводяться з 23 до 28 липня, зарахування на бюджет – не пізніше 12:00 8 серпня.
  8. 8. Однією з умов для зарахування всіх вступають є укладення договору про надання освітніх послуг між закладом професійного предвысшего освіти і вступником (за участю батьків або законних представників – для неповнолітніх вступників), зокрема при вступі на бюджет. У разі зарахування на контракт додатково укладається договір між закладом освіти та фізичною або юридичною особою щодо відповідних фінансових зобов’язаннях.