, Як відключитися від центрального опалення

Розпочато громадське обговорення проекту Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води.

Можливість відмовитися від централізованого опалення і гарячого водопостачання передбачена Законом ж / к послуги, який введений в дію 1 травня: в багатоквартирних будинках, в яких не менше половини квартир і нежитлових приміщень відокремлена від цих мереж, власники квартир і приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право відключити свою квартиру і облаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення або гарячого водопостачання). Примусове відключення не допускається.

Порядок відключення від централізованого опалення і пропонує встановити Мінрегіон.

Питання щодо відключення споживачів від мереж розглядатиме постійно діюча комісія на місцях. Склад таких комісій повинні затвердити місцеві ради.

Комісії засідають не рідше ніж раз на місяць.

Для відключення від тепла і гарячої води в орган місцевого самоврядування слід подати заяву про відключення (від’єднання) житлового будинку від ЦО і ГВП (в довільній формі) із зазначенням причини відключення. Для багатоквартирного будинку до заяви додається протокол зборів співвласників (витяг з протоколу) про прийняте співвласниками рішення щодо облаштування в будинку систем індивідуального або автономного тепло- і водопостачання та вказуються особи, уповноважені представляти інтереси співвласників у вирішенні питань щодо відключення будинку.

Рішення про відключення приймається органом місцевого самоврядування за письмовим зверненням співвласників на підставі рішення Комісії, яка пропонує тип системи індивідуального або автономного теплопостачання після відключення. При цьому враховуються технічні можливості існуючих мереж газо-, водо- та електропостачання населеного пункту або окремого кварталу (мікрорайону) щодо забезпечення живлення запропонованої власником (співвласниками) житлового будинку системи. Комісія, в разі необхідності, надає рекомендації щодо збільшення потужностей і пропозиції щодо їх фінансування, а також заміни систем внутрішньоквартальних, магістральних мереж електро-, газо-, водо-, теплопостачання.

Проект системи індивідуального або автономного теплопостачання розробляється з урахуванням схеми теплопостачання населеного пункту та повинен відповідати вимогам діючих державних будівельних норм. Вибір запропонованих схем може супроводжуватися економічними розрахунками.

Обрана система повинна забезпечити:

  • – опалення місць загального користування та допоміжних приміщень у будинку;
  • – ізоляцію або перенесення транзитних стояків, в разі необхідності, перекладення розподільних трубопроводів, стояків, заміну дросельних діафрагм, елеваторів, вузлів обліку тощо;
  • – заміну (в разі необхідності) внутрішньобудинкових систем газо- та електропостачання (залежно від типу нагрівачів).

Проект узгоджується організаціями, які видали технічні умови на підключення будинку до зовнішніх інженерних мереж, якщо це передбачено договором на видачу технічних умов.

Зауваження та пропозиції до проекту слід направити до 26 травня за адресою: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Департамент систем життєзабезпечення та житлової політики, (01601, г. Киев, ул. Велика Житомирська, 9), HvozdovDO @ minregion .gov.ua.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/5/6/185989.htm