, До будинків зможуть пристроювати автоматизовані гаражі

Мінрегіон оприлюднив Зміна №2 до ДБН В.2.3-15: 2007 “Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів”. Серед іншого передбачено можливість проектувати автоматизовані автостоянки для легкових автомобілів в містах України. Зміни вступлять в чинності 1 липня 2019 року.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

За словами пана Парцхаладзе, діючими ДБН дозволено проектувати звичайні і механізовані гаражі, де вертикальне переміщення автомобілів здійснюється за допомогою спеціальних підйомників або механізмів, а горизонтальне, безпосередньо на машино-місце – за участю водія. Принцип роботи автоматизованих гаражів пов’язаний з повною автоматизацією всіх процесів, коли і в’їзд, і виїзд автомобіля на місце для паркування відбуваються без участі водія і пасажирів.

Склад і площа приміщень, несучих конструкцій, кількість ярусів в автоматизованих гаражах визначається відповідно до завдання на проектування і залежить від особливостей і технічних можливостей застосовувати такі механізми.

Управління пристроєм для переміщення автомобілів і контроль його роботи в автоматизованих гаражах відбуватиметься з приміщення диспетчерської, яку повинні розташувати на посадковому поверсі.

При проектуванні автоматизованих гаражів потрібно передбачати доступ персоналу для технічного обслуговування на кожен ярус розміщення автомобілів і до кожного місця стоянки.

Також автоматизовані гаражі можна пристроювати до будинків за умови їх відділення протипожежною стіною 1 типу. Максимальний обсяг пожежного відсіку для автоматизованих гаражів – не більше 200 автомобілів.

 

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/4/2/185238.htm