, Іноземні компанії можуть відкривати рахунки в банках України

Національний банк дозволив відкривати рахунки юридичним особам-нерезидентам, в тому числі іноземним інвестиційним фондам і компаніям з управління активами, яка діє від імені таких інвестиційних фондів.

Відповідні зміни передбачені постановою від 1 квітня № 56, яким у новій редакції викладено Інструкцію про порядок відкриття та закриття рахунків клієнтів банків і кореспондентських рахунків банків – резидентів та нерезидентів.

Інструкція регулює порядок відкриття / закриття банками:

  • – рахунків клієнтів – резидентів і нерезидентів України (фізичних і юридичних осіб);
  • – кореспондентських рахунків банків – резидентів та нерезидентів;
  • – рахунків міжнародних фінансових організацій, а також управителя за договором управління майном.

Порядок відкриття рахунків клієнтів спрощений:

1. Скасовано вимогу подачі клієнтами банків під час відкриття рахунків картки із зразками підписів. Розпорядження рахунком здійснюється на підставі переліку осіб, які відповідно до законодавства мають на це право, і не потребує нотаріального посвідчення.

2. Зміна найменування юридичної особи не передбачає закриття діючих рахунків.

Положення документа не містять також режимів рахунків клієнтів (тобто обмежень щодо проведення операцій з рахунками), а лише визначають деякі особливості здійснення операцій за рахунками окремих клієнтів.

Нагадаємо, Закон “Про валюті і валютні операції” декларує принцип свободи здійснення валютних операцій, дає можливість відмовитися від обмежень використання коштів за рахунками клієнтів в умовах стабільного функціонування фінансової системи України. У той же час Національний банк має право вводити обмеження і заходи захисту виключно на підставах і в порядку, визначених в даному законі.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/4/4/185293.htm