, Індексацію пенсій і виплату субсидій у готівковій формі почнуть з березня

Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив про те, що з березня почнеться індексація пенсій і виплата субсидій у готівковій формі.

А. Рева нагадав, що в жовтні 2017 року було прийнято закон, який повернув системі пенсійного забезпечення принципи соціального страхування, відповідно до яких пенсія повинна бути диференційованою і залежати від двох показників: страховий стаж і заробітна плата, яку отримували люди. В цілому середнє підвищення пенсій в результаті реформи склало 561 грн. Однак це не означає, що всі отримали таку суму підвищення – кожен отримав надбавку, певну впровадженої єдиною формулою.

Пенсійною реформою була передбачена автоматична індексація пенсій за новим принципом, який був закладений в самому законі. Цей принцип передбачає два основні показники: 50% рівня зростання інфляції за попередній рік і 50% зростання середньої зарплати. Закон передбачав, що індексація буде проводитися щорічно починаючи з 2019 року.

На виконання Закону про загальнообов’язкове пенсійне страхування Уряд визначив порядок та дату щорічної індексації, а саме з 1 березня 2019 року. Коефіцієнт збільшення показника середньої зарплати, доходу, з якого були оплачені внески, становить 1.17. На 1 березня 2019 року буде автоматично перераховано для 10 млн. 200 тис. Пенсіонерів, а середній розмір підвищення пенсії складе 255 грн. Це не означає, що всі отримають однаково 255 грн., Адже кошти розподіляються відповідно до формули. Реальне підвищення відбудеться для 8 млн. Пенсіонерів, але підвищення не буде менше 100 гривень.

У 2019 пропонується здійснити доплату до пенсії 1 млн. 900 тис. Пенсіонерів, що мають повний страховий стаж, але через малий розмір заробітку мають низьку пенсію, в розмірі 2410 грн. Йдеться про кошти від розмитнення “евроблях”, які в повному обсязі спрямовані на підвищення пенсій.

Міністр також доповів про успішне завершення першого етапу монетизації субсидій.

За його словами, Пенсійний фонд, “Укрпошта” і Ощадбанк вже отримали 731 реєстр одержувачів субсидій. Виплати субсидій пенсіонерам почнуться з 4 березня одночасно з пенсійними виплатами, а з 12 березня особи, які не є пенсіонерами, отримають кошти на оплату житлово-комунальних послуг у відділеннях Ощадбанку після пред’явлення паспорта і ідентифікаційного коду.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/2/25/184353.htm