, Готуємося до скасування мораторію: керівництво до дії

Обмеження прав власників на розпорядження землями сільськогосподарського призначення в останні роки все частіше стає предметом обговорення на рівні професійних спільнот, а також засобом для політичної маніпуляції.

При цьому багато фахівців сходяться на думці, що мораторій необхідно скасовувати. Така ж вимога висувається і МВФ, а ЄСПЛ в широко відомому рішенні по справі “Зеленчук і Цицюра проти України” прямо вказав, що втручання держави у право на мирне володіння майном (розпорядження земельними ділянками сільськогосподарського призначення) не є виправданим, а держава з часу введення в дію відповідної заборони не змогло забезпечити протягом багатьох років належного механізму реалізації права власності на землі сільськогосподарського призначення.

І хоча Велика Палата Верховного Суду в своїй постанові від 15.05.2019 р. по справі № 227/1506/18 не прийняла рішення ЄСПЛ у якості спеціального дозволу на вільний обіг с/г земель безвідносно до чинним нормативним актам України, новий виток інформаційного буму стався після заяви команди Президента про швидке скасування мораторію.

У зв’язку з цим хотілося б нагадати про те, які саме положення містить мораторій…

Докладніше про те, як готуватися до відкриття ринку землі і бути готовим захистити основний ресурс агровиробників, читайте в матеріалі ЮРИСТ&ЗАКОН по посиланню.