, Борги, які виставили субсідіантам в червні, незаконні

Як повідомляють в Мінсоцполітики, субсідіанти, що мали невикористані субсидії за жовтень 2018 – січень 2019 року, мали право скористатися ними до кінця опалювального сезону, тобто протягом лютого – квітня 2019 року. Тому борги, які виставили в червні таким домогосподарствам надавачі комунальних послуг, незаконні.

Якщо станом на травень в особистих кабінетах субсідіантов була переплата, а в червні з’явився борг – це привід для одержувачів житлових субсидій вимагати у газовиків, тепловиків та інших надавачів комунальних послуг перерахунку.

Дізнатися причину походження боргу можна, запитавши у комунальників помісячну роздруківку з інформацією: яка соціальна норма, скільки газу, води, тепла, світла фактично спожито домогосподарством, скільки оплачено, а скільки зекономлено. На основі цих даних можна визначити правомірність виставлення заборгованості та причин її виникнення.

Червневі платіжки за газ, електроенергію, воду і опалення у одержувачів субсидії з мінусом можливі тільки в трьох випадках:

  • – по-перше, заборгованість в червневій платіжці могла з’явитися у тих, хто не сплатив рахунки за комунальні послуги за травень;
  • – по-друге, сім’ї, які споживають більше наданих їм соціальних нормативів, повинні доплатити за фактично спожиту послугу понад норму;
  • – по-третє, якщо у субсідіанта до початку опалювального сезону (2018 – 2019 рр.) Була накопичена заборгованість і не сплачена протягом зими. Така заборгованість субсидією не покривається і повинна сплачуватися субсідіантом самостійно.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/6/4/186733.htm