, Дніпропетровщину перейменують в Січеславську

Тепер Конституційний суд повинен дати свій висновок щодо законопроекту для внесення змін до Конституції.

Верховна Рада підтримала перейменування Дніпропетровської області в Січеславську і відправила законопроект №9310-1 “Про внесення змін до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області)” на схвалення до Конституційного суду. За документ проголосували 240 народних депутатів.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що назви областей, які містять імена або псевдоніми комуністичних діячів (в цьому випадку “петровск”), теж підпадають під закон про декомунізацію, а тому їх використання заборонено.

А нова назва запропоновано на честь козацьких січей.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко також подавав до парламенту законопроект і пропонував перейменувати Дніпропетровську область в Дніпровську. Він пояснив, що в новій назві не повинно бути жодної згадки про комуніста Петровському.

Відзначимо, що в рамках декомунізації обласний центр – Дніпропетровськ – був перейменований в Дніпро. Дивіться також інфографіки з новими назвами міст України після декомунізації.

20 листопада минулого року Верховна Рада схвалила перейменування Кіровоградської області в Кропивницького, направивши до Конституційного суду для отримання висновку щодо відповідності вимогам статей 157 і 158 Основного Закону законопроекту “Про внесення змін до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Кіровоградської області)”. Днями стало відомо, що законопроект отримав схвалення в КСУ.