, Для реконструкції “хрущовок” пропонують отримувати згоду не меньше 75 % власників житла

Згідно з повідомленням прес-служби Мінрегіону, міністерство розробило новий законопроект “Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду”. У проекті запропоновано встановити нову вимогу про згоду мешканців будинку на проведення реконструкції – не менше 75 % власників квартир та іншого нерухомого майна у межах кварталу (мікрорайону).

Очікується, що це дозволить розпочати процес реновації застарілого житла в Україні на практиці.

Сьогодні в чинному Законі “Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду” прописано обов’язкова згода 100 % мешканців будинку. А коефіцієнт відшкодування за старе житло становить 1,5. Тобто при переїзді в новий будинок повинні надати квартиру на 50 % більше. Це стало основною причиною того, що реновація застарілого житла в Україні так і не змогла розпочатися на практиці, зазначають у Відомстві.

Новий законопроект має на меті врегулювати питання обов’язкової згоди мешканців застарілих будинків на проведення реконструкції. Відповідно до нього для прийняття рішення про реконструкцію багатоквартирного будинку в межах кварталу/мікрорайону необхідно письмове згоду щонайменше 75 % власників квартир та іншого нерухомого майна у межах кварталу (мікрорайону). Розгляд питання про реконструкцію багатоквартирного будинку в межах кварталу/мікрорайону припиняється у разі незгоди 25 % власників. Такий будинок виключається з інвестиційного проекту, а рішення про це доводиться до відома жителів письмовим повідомленням.

Законопроект:

  • – враховує можливість здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не тільки до 5 поверхів;
  • – визначає замовниками проектів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних та міських рад;
  • – розширює перелік можливих джерел фінансування проектів;
  • – визначає алгоритм прийняття рішення про реконструкцію або знесення;
  • – удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла;
  • – передбачає різні можливі варіанти відселення мешканців під час реконструкції, максимальна відстань, на яке буде відбуватися відселення, та інші питання.