, Громадянам забезпечать безперешкодний доступ до узбережжя водойм

Рада підтримала ініціативу про забезпечення безперешкодного та безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування.

Відповідний Закон (проект № 0869) “Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування” був прийнятий у другому читанні і в цілому на вечірньому засіданні Парламенту 29 жовтня.

Законом вносяться зміни в Водний, Земельний кодекси, Купап, законів “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про місцеві державні адміністрації”.

Забороняється обмежувати права загального водокористування у зв’язку з наданням прибережних захисних смуг (пляжних зон) у користування юридичним або фізичним особам; розширюється положення Водного і Земельного кодексів про забезпечення безперешкодного та безоплатного доступу до узбережжя річок, водойм і островів для загального водокористування; вводиться положення про те, що перешкода такого доступу є підставою для припинення права користування землями прибережних захисних смуг.

Законом забороняється в прибережних захисних смугах облаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм і островів, крім передбачених законом випадків.

Такі огорожі або інші конструкції їх власники демонтують протягом 10 днів після отримання письмової вимоги місцевої державної адміністрації або виконавчого органу сільської, селищної або міської ради. У разі невиконання такої вимоги огорожі або інші конструкції демонтуються за рішенням місцевої державної адміністрації або виконавчого органу сільської, селищної або міської ради. Витрати відповідного місцевого бюджету, пов’язані з демонтажем огорож або інших конструкцій, відшкодовуються їх власниками.

Якщо неможливо встановити власника огорожі або інших конструкцій або того, за рішенням кого вони були встановлені, оплата робіт, пов’язаних з демонтажем, покладається на особу, в користуванні якого знаходиться земельна ділянка, на якій встановлено огородження або інші конструкції.

Законом доповнено статтю 60 Купап частинами другою і третьою:

Обмеження будь-яким способом безперешкодного або безоплатного доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм і островів для загального водокористування, крім випадків, передбачених законом, –

тягне за собою накладення штрафу на громадян від 200 до 400 НМДГ і на посадових осіб – від 400 до 700 НМДГ.

Такі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 400 до 700 НМДГ і на посадових осіб – від 700 до 1000 НМДГ.