, Банк заарештує кошти по документу, доставленого помічником приватного виконавця

Помічник приватного виконавця отримав право доставляти в банки платіжні вимоги / інкасові доручення (розпорядження) стягувача. Банки приймають до виконання розрахункові документи, на яких є підпис відповідального виконавця та відбиток штампа банку, який обслуговує цього стягувача.

Крім того, банк приймає до виконання документ про арешт коштів, який доставлений в банк не тільки самостійно виконавцем, але і посильним, помічником приватного виконавця. Також посильний або помічник приватного виконавця може доставляти в банк постанову виконавця про зняття арешту з коштів – банк повинен прийняти цю постанову до виконання.

Відповідні зміни в Інструкціюо безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті внесені постановою НБУ від 28 січня 2019 року № 23.

Цією ж постановою Інструкція про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах доповнено новою нормою, згідно з якою банк зобов’язаний під час відкриття або закриття рахунку фізичної особи перевірити наявність інформації про його внесення до Єдиного реєстру боржників. Про відкриття / закриття рахунку клієнта – фізичної особи, внесеного реєстр боржників в день відкриття / закриття рахунку банк обов’язково повідомляє орган державної виконавчої служби або приватного виконавця.

http://jurliga.ligazakon.ua/news/2019/2/4/183835.htm