, Адвоката не можна взяти на податковий облік без заяви

Адвокат не повинен платити єдиний внесок і як ФОП, і як особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність. Крім того, не можна автоматично взяти на облік адвоката, який не подав відповідної заяви.

Саме тому суд скасував вимогу УКРІНФОРМ про сплату адвокатом-ФОП боргу (недоїмки) по ЄСВ. Позивач зареєстрований як фізична особа-підприємець і знаходиться на спрощеній системі оподаткування з основним видом економічної діяльності “Діяльність в сфері права”. Також він має адвокатське свідоцтво.

Суд зазначив, що позивач є самозайнятою особою і здійснює як підприємницьку діяльність, так і незалежну професійну діяльність. При цьому, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю лише засвідчує право адвоката на здійснення професійної діяльності, однак не є підставою і доказом здійснення адвокатської діяльності. Крім того, суду не надано доказів отримання позивачем як самозайнятою особою (адвокатом) гонорару.

Також суд нагадав, що податковим законодавством виключена можливість подвійного взяття на облік особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, у разі коли людина вже взято на облік як самозайнята особа.

З усіма аргументами суду можна ознайомитися у відповідному рішенні по справі № 580/1019/19 від 26 червня.

Нагадаємо, САУ роз’яснив, що адвокати зобов’язані платити ЄСВ, навіть якщо внесок вже сплатив роботодавець.